מחנה פסח ד-ו

נוער • כניסות

הורים וחניכים יקרים,

ב- 31.3 יצאו 600 ילדים למחנה פסח ד-ו. מתוכם 41 מכפר יחזקאל.
הטיול, המחנה והילדים היו מדהימים אך לצערנו מזג האוויר השתבש בערב..
מצרפת הודעה שיצאה מטעם המועצה:

בשבועות האחרונים, עסקו המדריכים הצעירים, הבוגרים וצוות מחלקת הנוער בעשייה החינוכית ובבניית המחנה לחניכים. לאורך השבוע האחרון הבנו שהתחזית לא לטובתנו, אך בשותפות עם המדריכים הבוגרים, קיבלנו החלטה לקיים את המחנה כסדרו, ומצאנו חלופות למקרה של גשם. לשמחתנו הרבה עברנו את היום הראשון של הטיול בהצלחה והנאה מרובה מצד כולם, הוחלט להגיע לפארק הירדן כדי לאפשר לחניכים את חווית המחנה והמחנאות, וכך אכן היה, הספקנו לאכול ארוחת ערב, ליהנות מערב חברתי וטקס קצר.

בשעות הערב המאוחרות התחיל גשם ואחרי בדיקה חוזרת של התחזית אחת לשעתיים, קיימנו הערכת מצב עם צוות המדריכים הבוגרים ששהה במחנה והתקבלה החלטה לפנות את החניכים מהחניון כדי לא להיכנס לגשם, ובכדי למנוע את המאוחר,ברוב קולות הוחלט, שלא מתפנים לאולם הספורט אלא לבתים, למרות שהיינו ערוכים להתפנות ללינה חלופית באולם ספורט בטבריה.

ברור לנו שיש כאלה שיחשבו שההחלטה נכונה ויש שיחשבו אחרת, אבל זו ההחלטה שהתקבלה בשטח, יחד עם האנשים שעליהם סמכתם ובידיהם הפקדתם את הילדים. מתוך התחשבות מלאה בילדים בכדי לא ל"טרטר" אותם עם כל הציוד לאולם כשמרבית הסיכויים שבסופו של דבר לא נוכל לטייל בבוקר. בסיטואציה הזאת נדרש היה מאיתנו להתנהג בצורה רגועה ובשיקול דעת, למרות הלחץ שהופעל עלינו מהבתים. האוטובוסים נשארו בחניון והיו פתוחים לטובתנו, ומיד כאשר קיבלנו את ההחלטה החלו הילדים לעלות עליהם, כשבמקביל הנהגים הוקפצו והיו בדרכם לחניון הלילה.

הרווחנו יום נהדר אתמול למרות התחזיות, האווירה הייתה בשיאה  אפילו בזמן הפינוי. אנו מורידים בפני המדריכים את הכובע על כך שעזרו לנו לנהל את הפרויקט הזה ברוח טובה ובכיף גדול. על כך שלא נכנסו לפניקה וניהלו את הפינוי גם מול הילדים וגם מול ההורים בצורה טובה.
לעד טיולים כאלה יזכרו כחוויה, לרוב חיובית, ובכל מקרה תפקידנו, המדריכים וההורים להשלים את המשימה, לסכם את הטיול, ללמוד ממנו ולהסיק את כל המסקנות.

שיהיה חג שמח!
מחלקת הנוער וצוות מחנה פסח ד-ו.
ערב במחנה פסח