עדכוני נוער יולי 2020

נוער • כניסות

קבצים מצורפים:

תכנית יולי 2020

הורי הנוער שלום רב,

תקופת הקיץ מאתגרת מאוד ובמיוחד קורונה בקיץ. לאחר שכולנו התכנסנו בבתים לאורך כחודשיים אנו רואים את הרצון של הנוער להשלים פערים, לצאת ולהיפגש יחד. במהלך החודשיים מרץ אפריל היו ניסיונות של עשייה מרחוק אך הצרכים של הנוער הם במפגש, חברה ועשייה משותפת ולכן הובן מאוד שהם לא משתפים פעולה עם קשר מרחוק, מה שדרש לחזור לפעילות תחת הנחיות המצריכות התאמה להמשך תכנית הפעילות. למרות האיסור להיפגש נעשו מחוות משותפות של הנוער: חלוקת מזון ושי, קניית תרופות, ביקור בבית אבות, שיח משותף של הנוער עם הגיל השלישי בקהילה ועוד יוזמות ועשייה משמעותית ומקרבת לבבות.

למעשה בתקופה זו של השנה המדריכים מסיימים את תפקיד ההדרכה לאחר היציאה למחנות שמתקיימים בתחילת חודש יולי אך המציאות חזקה יותר ולצד ביטול קורס המד"צים בוטלו גם מחנות הקיץ של כל התנועות.

בשנה רגילה בחודשי הקיץ מתקיימות רק 2 פעילות: פתיחת הקיץ וסיום הקיץ אך ראינו לנכון לבנות תכנית לקיץ הזה עקב העצירה שהיתה באמצע בעקבות הקורונה ובנוסף הצורך של הנוער להיפגש ולפעול יחד, כל זאת בהקשבה להנחיות פעילות קהילתית ולכן כל הפעילויות מתקיימות בשטח פתוח והדרישה להגיע עם מסיכות. אנו זקוקים לעזרתכם ההורים בנושא ההסברה וההקפדה על מסיכות. כשהילדים בפעילות גופנית הם אינם מחויבים במסכות אך בחלק מהפעילות כאשר יש מנוחה/עצירה הם מחויבים במסכות, צוות ההדרכה יקבל ריענון בנושא ויעזור לילדים להתגייס לכך ועדיין אנו מבינים את הקושי ולא רוצים שההזדמנות למפגש תהפוך למאבק על המסכות לכן עזרו לנו גם מהכיוון ההורי להדגיש את החשיבות.

מתוך כך אנו ממשיכים את הפעולות עם המדריכים גם לחודש יולי בתוספת של פעילויות, יוזמות וגיוסים של הנוער בשכבות השונות (מצ"ב תכנית יולי, תכנית אוגוסט תשלח בסוף החודש).

צוות מצומצם מתוך ועדת נוער נפגש עם עופר לבניית תכנית הפעילות וההדרכה ובכדי להצליח להוציא לפועל תכנית פעילות מלאה כפי שתוכנן היה צורך בתוספת של מדריך נוסף שיעבוד בשיתוף עם עופר וכצוות יוכלו להוציא לפועל תכנית משמעותית ומותאמת הן ברמת התכנון והן ברמת הביצוע.

שמחים לשתף כי עידו דדו הצטרף למשימה ויחד עם עופר יעבוד עם הנוער בחודשי הקיץ יולי-אוגוסט. עידו הצטרף מתוך שליחות לקהילה, מחויבות ומסירות ואנו מודים לו מאוד על ההתגייסות ומאחלים לעידו בהצלחה רבה.

אנו בחודשי הקיץ עם פעילות מלאה ולקראת סגירת שנת הפעילות ועל כן מבקשים ממשפחות שעדיין לא שילמו את התשלום לנוער להגיע/להתקשר ולהסדיר את התשלום.  חוה עשת עוזרת בנושא הגבייה ותיצור קשר עם המשפחות שעדיין לא שילמו תשלום שנתי עבור הנוער, חשוב להבהיר כי התשלום הינו שנתי ולא חודשי כיוון שבכל חודש היקף והוצאות התשלום משתנות. לכן אין לחשב את החודשים שהילד/ה היו בפעילות ולשלם רק עבורם ולכן כל מי שיש לו בעיה פרטנית מוזמן לפנות ליפית, אלה פלק או נעמה חייט על מנת שנוכל לעזור בנושא.

 

חשוב לציין כי כל פעילות הנוער תלויה בתשלומי ההורים ובלעדי תשלום זה לא ניתן להפעיל את מערך הנוער, כח אדם, פעילויות וכו'.

מצ"ב לנוחיותכם העלויות השנתיות:

שכבות ד'-ט': 1,080 ₪ לשנה

שכבות י'-יב': 600 ₪ לשנה

3 ילדים בנוער: 15% הנחה על כל הסכום

4 ילדים בנוער: 25% הנחה על כל הסכום

ניתן לפרוס לתשלומים ולהסדיר את התשלום באמצעות כרטיס אשראי במס': 04-6070040 רונית

כפי ששיתפנו השנה אנו בדיונים רבים בנושא תנועת הנוער ולאחר שסיימנו את השיח בוועדת נוער הצלחנו לגבש המלצה להמשך הפעילות ועל כן נשמח לשתף ולהיפגש עם ציבור ההורים במוצאי שבת 1/8/20 כדי להיערך בהתאם למפגש מבחינת ההנחיות ומיקום אנא אשרו הגעה באופן אישי לכל אחד מנציגי ועדת נוער, ישלחו תזכורות במהלך שבוע הבא.

 

בברכה ועדת נוער