עדכונים מהנוער

נוער • כניסות

הורי הנוער שלום רב,

וועדת נוער פועלת בהתנדבות כשנתיים בהרכב הנוכחי ובחודש האחרון הצטרפו לשורותנו: נעמה חייט, יעד פרידמן ודניאל כרסנטי, אנו מודים להם על הרצון לתרום ומאחלים להם בהצלחה בהמשך.

בסוף השנה שעברה הורי הנוער בחרו להצטרף לתנועה החדשה לאחר המשבר הגדול שהיה בתנועה. נכנסנו לתנועה מתוך אמונה גדולה באנשים ובדרך ובסוף שנה שעברה כל הטרומפים יצאו לקורס המד"צים של התנועה החדשה. צפינו השנה שיהיו קשיים בנושא ההדרכה עקב החלטת המועצה לא לאפשר קומונה בגלבוע וגם בעקבות העדר משאבים לתנועה בהקמה. שנת ההדרכה השנה בנוער התבססה בעיקר על הכוחות והיוזמות הפנימיים של היישוב: מדריכים, מד"בית (עופר), ועדת נוער, צוותים למשימות שכבתיות ומתנדבים מהקהילה = נוער בונה קהילה בונה נוער.

אנו רוצים להודות לעופר כנען על העשייה המשמעותית, על הקשר המיוחד שהצליחה לבנות עם השכבה הבוגרת וצוות ההדרכה וכמובן על הרצון להשפיע ולהיות חלק מנוער כפח"ז הנהדר שלנו ולהמשך עשייה משמעותית.

במהלך החודשים האחרונים הועלתה בוועדת נוער הצורך הגדול בהדרכה וליווי תנועתי שהיה חסר מאוד השנה בנוער. בעקבות כך, עלתה דרישה מצד מס' חברי הוועדה לבחון הצטרפות לבני המושבים בנוע"ל כאופציה לשנת ההדרכה הבאה.

יצאנו לבחינה של הצרכים של נוער כפח"ז תוך פניה לשיח על צרכים ורצונות עם שתי התנועות, תוך הבנה ברורה שאת המידע יש להביא לציבור ההורים כדי להגיע לבחירה משותפת ודמוקרטית בנושא. הנושא חשוב וטעון ברגשות רבים בקרב חברי וועדת נוער, עולות שאלות מהותיות שלהן השפעה גדולה ורחבה יותר על הנוער בכלל והבוגר בפרט.

עקב חילוקי הדעות בתוך הוועדה וכיוון שהקורונה מעקבת אותנו מלהביא את הנושא לדיון הציבורי, עולה דילמה לגבי קורס המד"צים השנה.

למעשה אם היתה הסכמה מלאה לגבי תנועת הנוער בשנה הבאה אז לא היתה דילמה לגבי קורס המד"צים – שכבת הטרומפים היתה יוצאת לקורס המד"צים של התנועה שמדריכה אותנו לאורך השנה. כיוון שהנושא נמצא על סדר היום ועדיין אין החלטה ציבורית רחבה, עלתה הבקשה מקרב מס' חברי הוועדה להביא את בחירת ההחלטה לידי הורי הטרומפים. אנו ריכזנו את כל הנתונים והמידע לגבי קורס המד"צים של שתי תנועות הנוער ונביא את הנושא לבחירת הורי הטרומפים. * יציאה לקורס מד"צים בהתאם להנחיות ואישורים האפשריים.

כרגע אנו נמצאים בתהליך ברור ובדיקה מול שתי התנועות לגבי שנת ההדרכה הבאה וכאשר נסיים ונקבל את התשובות נתכנס יחד כל הורי הנוער ונדון בנושא, בשיח פתוח ומכבד לדעות השונות, אשר בסופו נקבל החלטה משותפת ונצא מאוחדים ומחוזקים לשנת הפעילות הבאה.

אנו מאחלים בשורות טובות ורפואה איתנה לכל בית כפר יחזקאל ומזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה או הבהרה.

בעת הזו אנו מחויבים לקחת אחריות על-פי סדרי עדיפויות ונכון לעכשיו צו השעה מחייב לנושא

הבריאותי, כאשר הדברים יתבהרו יותר נשתף בפרטים.

בברכה,

ועדת נוער