הורי י'- יב'

נוער • כניסות

 

הורי י'- יב' היקרים


ראשית, 'אחרי החגים' שמח J

השנה, אחת ממטרות העל של המערכת הבלתי פורמאלית בכפר יחזקאל הינה ביסוס מערך פדגוגי בעל תכנים ערכיים ומשמעותיים לצד תכנים הפגתיים (מה שנקרא בשפת הנוער- פשוט כיף..).

התכנית השנתית שבנינו לשכבה הבוגרת (הכוללת גם את המדריכים וגם את הלא מדריכים שהם "הפעילים") הינה תכנית עשירה ומגוונת ומביאה עימה את השינוי המיוחל במושב- כעת ישנו ליווי צמוד מטעם מד"בית לשכבות מצומצמות יותר ובכך המד"בית מתמקצעת ורואה כל נער ונערה ומתאימה עצמה לצרכיהם. 

כבר בשבועות האחרונים  זכו נערי ונערות י'- יב' להיחשף לשתי הרצאות מרתקות-

הראשונה התקיימה בחול המועד סוכות, הגיע אלינו אריק קלפון מנכ"ל ואיש עסקים מצליח ונתן הרצאה בנושא 'תקשורת בין אישית וניהול עצמי'. אריק סיפר לנערים על עצמו, על ילדותו הלא פשוטה כנער 'רזה', ו'לא מקובל', סיפר על שירותו הצבאי המשמעותי וכיצד זה עזר לו לטפח את זהותו ואת ה'אני מאמין' שלו ואיך זה הביא אותו להצלחה האישית שלו. דיבר על מה זו הצלחה? (כל אחד וההצלחה שלו, העיקר להציב מטרה ולצעוד לקראתה) הוא נתן לנערים כלים ו'טיפים' להצגה עצמית ולתקשורת עם אחרים.

ההרצאה השנייה התקיימה ביום שלישי האחרון, ע"י  אל"מ יוסי פינטו, הרצאה מרתקת בנושא 'שירות משמעותי'. העובדה שיוסי הוא 'משלנו', תרמה רבות למהות השיחה. יוסי סיפר על נקודות משמעותיות בחייו, על תהליך הגיוס והשירות על החשיבות לעשות את ה100% ולהיות משמעותי בכל דבר.

בנוסף, כמובטח, מור מלווה השנה באופן מובנה יותר גם את תהליך שנת השירות. הנערים כבר השתתפו במפגש פתיחה והיכרות של תהליך שנת שירות שהתקיים בעין חרוד איחוד ובו הציגו בפניהם את אופן הרישום לתהליך. בנוסף, התקיימה פעולה מיוחדת בנושא בה מור הביאה את בוגרי שנת השירות מהמושב לספר לנערים על השנה שחוו, על תהליך המיון ועל תחושתם הכללית. היה מוצלח במיוחד! בהמשך השנה יתקיימו מספר מפגשים בנושא, בין היתר מרכז הערכה ומיון. ומור תלווה את הבוגרים בדרך זו באופן אישי.

ולסיום, חג המעלות בפתח וההתרגשות בשיאה, הנערים שלנו פשוט מדהימים!! ההתגייסות והנכונות להרים חג מעלות מוצלח  מחממת את הלב. אז אל תשכחו- בשבת הקרובה בשעה 19:00 ככככוווללללםםםם מתייצבים בכניסה למושב בואדי שיזף,  לטקס מרגש, מרק חם ולמפגן אש שכמוהו עוד לא נראה במושב.

 

נתראה במוצ"ש, עלה והגשם!

בברכה,

אודליה ארז- מנהלת החינוך

מור גל- מד"בית ז'- יב'

וועדת נוער