מחאת הורי כיתה א'

נוער • כניסות

שלום רב,

בתקופה האחרונה מתקיים מאבק של הורי כפח"ז וגדעונה אל מול החלטת המועצה לשנות את אזור הרישום של עולי כיתה א' מבית הספר עמק חרוד לבית הספר בבית אלפא.

כולכם בוודאי חשופים לשיח הער בנושא ולסיבות להתנגדות ההורים למהלך זה מצד המועצה.

התמודדות עם החלטת המועצה לשינוי אזור הרישום מעלה שאלות רבות העוסקות בזכות הבחירה, מיעוט ורוב, דמוקרטיה, תמיכה בקהילה, סולידריות, עזרה הדדית ועוד.

הנושא מעסיק את הקהילה ובהחלט היתה הזדמנות לעסוק בנושאים אלו גם בשכבות הנוער הבוגרות שלנו י'-יב' כחלק מהסביבה הקרובה להם. לקיים שיח פתוח וערכי לשאול שאלות, לטעון טיעונים ולהביע עמדה. לאפשר להם להיות מעורבים בשיח הציבורי להעמיק את המשמעות של נוער בונה קהילה וכהתנסות לחיים הבוגרים שבעוד רגע יזמנו להם את הזכות והחובה לבחור בקלפי לרשות המקומית.

לצערנו לא היתה אפשרות מבחינת הזמנים לעסוק לעומק ובאופן תהליכי ואחראי בנושאים אלו בתוך פעילות הנוער (עקב הקורונה וכו') יחד עם זאת מחר בערב מתקיימת הפגנת מחאה, במטרה להשפיע על שינוי החלטת המועצה, של הורי כפח"ז שזקוקים לתמיכה ולערבות ההדדית של כל הקהילה.

חשוב שתשתפו את בני הנוער בנושא, נסו לראות מה עמדתם והאם נכון עבורכם ועבורם להצטרף לקהילה כהבעת סולידריות וחוסן קהילתי בעת משבר העומד בפתח הקהילה.

חשוב לציין כי ממארגני המחאה הובהר שזוהי מחאה חוקית ויש התארגנות משותפת של ההסעות. במידה ואתם או בני הנוער מעוניינים להצטרף אנא עדכנו לצורך סידורי ההסעה במידת הצורך.

יום רביעי 24/6 בשעה 17:30 בבניין המועצה

                                                                                                      בברכה

                                                                                                      ועדת נוער