סיכום מחנה ד-ו

נוער • כניסות

להורים שלום,
כזכור בתחילת אוגוסט יצאו ילדי ד-ו עם מדריכיהם למחנה בתנאי מזג אוויר קיצוניים. בעקבות החום הכבד הוחלט על שינוי מסלול וקיצור המחנה ביום. ועדת נוער נפגשה עם מור המד"בית וההורים שהיו במחנה, ליאון פרוסט והגר אלמוזנינו, על מנת ללמוד טוב יותר את שארע שם ולהפיק לקחים.
חשוב לציין שהמחנה עבר ביקורת של משרד הבריאות ומשרד החינוך וקיבל תשבחות, רב הילדים סיכמו את המחנה כמוצלח, למרות התנאים הקשים ושכולם חזרו הביתה בריאים ושלמים.
בכל זאת הוחלט על מספר דברים:
1. פגישה דחופה עם איתי, רכז תנועת הנוער של המועצה, על מנת לברר מספר סוגיות: # תפקוד הארגון "בני המושבים" במהלך מחנות, למידה של תהליך קבלת ההחלטות לפני ובזמן המחנות. # חוסר השוויוניות בין בני הנוער- לחלק מהישובים אפשרו כניסה של הורים רבים, שפינקו את ילדיהם ולחלק לא אפשרו (אם לא מתאימה נוכחות הורים במחנות אזי יש לעקוף את זה בכל הישובים). # בירור על כמות ואיכות האוכל.
2. הכנה טובה יותר של ילדי ד' והוריהם לקראת הקליטה בתנועת הנוער. מה היא תנועת נוער? מה מטרתה? מה האני מאמין של בני המושבים? מה קורה במחנות? מה מטרתם? מה התנאים בהם? על כל השאלות האלה ננסה לענות במפגש או שניים של מור ואיתי עם ההורים בתחילת השנה.
3. מאחר ואופי המחנות השתנה ופחות מתעסקים כיום בשדאות (מיומנויות הישרדות חשובות לדעתנו) הוחלט על קיום ימי שדאות  לילדי המושב בסביבת הכפר (בניית מחנות מסנאדות, קשירת קשרים, בישול שטח וכו') .
4.  למרות שלמחנה יצאנו עם כל הציוד שנתבקשנו להביא הוחלט לרכוש ציוד מחנאות נוסף שלא נצטרך להסתמך על ציוד המארגנים.

בתקווה שבמחנות הבאים מזג האוויר יהיה טוב יותר,
ועדת נוער ומור