סיכום פגישת הורי נוער ב-9.8

נוער • כניסות

קבצים מצורפים:

תכנית שנתית נוער תשעח

מצגת להורים אוגוסט 17

הורי הנוער היקרים שלום וברכה. 

ביום רביעי ה-9/8 נפגשנו עם רבים מכם והצגנו את מערך הנוער החדש לשעת תשע"ח.
ראשית, ברצוני להודות להורים הרבים שהגיעו לשיחה- הורגש כמה הנושא חשוב לכולכם. 
לטובת אלו מכם שלא יכלו להגיע-
**מצרפת שני קבצים:
 1- המצגת שליוותה את שיחה, חשוב מאוד שתקראו אותה בעיון- היא מאוד מפורטת.
2- תכנית עבודה ראשונית לשכבות ד'- ו' ובגיליון שני- תכנית עבודה ראשונית לשכבות ז'-יב'.


**בנוסף, להלן הנקודות העיקריות של השיחה:
1- ארז פלג- היו"ר היוצא של וועדת נוער, פתח ותיאר את השנים שלפני כניסתה של מור גל לתפקיד- שנים בהם לא הייתה יציבות והיה קשה לייצר פעילות איכותית במצב זה. 
2- אודליה הציגה את כל מה שעברנו בשנת תשע"ז בנוער. מחג המעלות ועד הקיץ... 
3- עוד הציגה מה צופן לנו העתיד הקרוב בשנת תשע"ח מבחינת מספר הנערים (190 נערים ונערות) והעתיד הרחוק יותר- בשלוש השנים הבאות. (250 נערים ונערות) מה שהופך את עבודתה של מדב"ית אחת לבלתי אפשרית. 
4- לבסוף הציגה תכנית עבודה מפורטת לשנת תשע"ח ובה חלוקת עבודה לשני מדב"ים- גיוס מד"ב לשכבת ד'-ו' ומור גל ממשיכה לנהל ביד רמה את שכבות ז'-יב'. 
5- הודגשו היתרונות במסגרת גיוס מד"ב נוסף- כ"א איכותי ורב יותר בשטח, התיחסות עמוקה ורציפה יותר לילדים לפי צרכי הגיל השונים, נוכחות בכל המחנות, וגולת הכותרת- פעילויות רבות יותר בשבוע. 
6- רועי רוזנברג- היו"ר הנכנס של וועדת נוער הציג את נושא התקציב- תחילה הציג מה קורה בישובים מסביב ולאחר מכן ירד לפרטי התקציב של נוער כ. יחזקאל- שכבות ד'-ט' ישלמו 100 ש"ח לחודש ושכבות י'- יב' ישלמו 50 ש"ח לחודש. ולאחים תינתן הנחה של 5% (החל מהילד השני). - התקציב כמובן הינו צפי בלבד ונתון לשינויים ולניודים בתוכו על פי צרכי השטח. 
7- לכשיצאו החיובים תהיה אפשרות להגיש בקשה להנחה אם יש צורך בכזו, בליווי מסמכים מתאימים- באמצעות טופס מסודר שנפרסם במקביל להוצאת החיובים. 
8- ההורים כולם ככולם פרגנו למהלך והבינו את החשיבות, הועלתה שאלה- מדוע שכבות י'- יב' משלמות פחות מהשכבות הצעירות- הבהרנו שרוב נערי הבוגרים הינם מדריכים ואין לצפות שמדריך המשקיע ככ הרבה מזמנו, ישלם כמו חניך, בנוסף הובהר שהמטרה היא להתחיל להתייחס יותר לעומק לשכבות הצעירות, שהיום קצת 'נופלים בין הכסאות'- הן בנוכחות המד"ב בפורום המדריכים הרלוונטי לגילם והן בפעילויות השוטפות. 

חיובי נוער נוציא בספטמבר לאחר תחילת הפעילות. נבקשכם להגיע להסדיר תשלום מיד לאחר הוצאת החיובים בכדי למנוע התעסקות מיותרת בגבייה ולהתחיל את השנה בצורה מיטבית. (ניתן לפרוס את התשלומים וניתן לשלם עד ה-15/11/17.) 
בימים אלה אודליה עמלה על גיוס מד"ב נוסף, אם יש לכם קורות חיים רלוונטיים נשמח מאוד אם תעבירו לה- kyganim@gmail.com

תודה רבה על תשומת הלב, 
בברכה- וועדת נוער
            ועד מקומי
            אודליה ארז מנהלת החינוך--
בברכה, 
אודליה ארז
מנהלת חינוך,
כפר יחזקאל
050-9923729