עדכונים משולחן הנוער

נוער • כניסות

הורי הנוער שלום, הבנתי שלא ניתן היה לפתוח את הקובץ ששלחתי אתמול, לכן להלן העידכונים השוטפים שוב, והפעם ללא קובץ:

הורי הנוער היקרים,

חנוכה בפתח, השנה הלועזית עומדת להסתיים וריח של חידושים באוויר.

בימים אלה אנו עמלים על שיפוץ קוסמטי של מועדון הבמה. למי שיש משחקים ישנים אך טובים, נשמח מאוד אם תביאו אלי למשרד.

מזכירה שמחר, לקראת הסילבסטר, תתקיים הרצאה של 'דור האלכוהול' לשכבות ט'- יב', בבמה בשעה 19:00. הרצאה זו מבחינתו הינה הרצאת חובה, מבקשת את תמיכתכם והקפידו שילדיכם יגיעו. להרצאה הוזמנו גם נערי ונערות רמת צבי. 

השנה הסילבסטר חל בתוך חופשת החנוכה, זוהי תקופה ארוכה של חופשה ובתוכה עשויות להתקיים מספר מסיבות. חשוב לנו להדגיש כי אנו כמערכת לא מקיימים מסיבה ואיננו מפקחים על אף מסיבה. אם מתקיימות מסיבות במושב הן תחת אחריות ההורים הבלעדית. שימו לב, אם ילדיכם טוענים שיש מסיבה של המושב, אנא בידקו מי האחראי, בשביל לשמור על בטחון הנערים. לנו ידועה מסיבה אחת המתגבשת מטעם שכבת ח' ובה יש נציגות הורים המשגיחה. מבורך.

כמה עדכונים על הנעשה בנוער בחודש האחרון:

שכבות ד'-ו': במסגרת השאיפה שלנו להגדיל את העשייה החינוכית ולהעשיר את תכני מפגשי השכבות, התחלנו במפגשים שבועיים של שכבות ד'- ו', נוספים לפעולות המתקיימות בימי שלישי. לאחר בחינת המערך הבנו שמפגשים אלו קצרים ותכופים מדי. החלטנו לבחון חלופה- מפגשים בימי שישי, אחת לשלושה שבועות. את המפגשים יוביל שגיא, יחד עם שני מדצ"ים מתחלפים ובפיקוחה של מור. עודדו את הילדים להגיע, הכל בשבילם J

*בימים אלה אני בדיונים עם מחלקת הנוער במועצה על הבאת סדנת הורים מעניינת ומעשירה המיועדת להורי א'-ו'. את הסדנה אציג בפני הורי השכבות הרלוונטיות ברגע שיהיה לי מידע מדויק.

שכבות ז'-ח': לשכבות אלו יתקיימו מפגשים נוספים אחת לחודש. אנו מודעים לנושא המורכב של קיום הפעולה בימי שלישי, ובוחנים חלופה.

שכבות ט'-יב': בשבוע שעבר, התקיימה שיחה בין הנערים הבוגרים ובין ארז פלג, יו"ר ועדת נוער. מטרת השיחה הייתה לייצר גאוות יחידה של נערים בוגרים במושב, והבנת המשמעות של היותם הבוגרים, על כל המשתמע מכך. בשיחה עלו כמה נקודות חשובות מטעם הנערים עצמם- הם ביקשו יותר 'גיוסים', ארז אמר להם שהכל תלוי בהם ושייקחו אחריות. הם ביקשו יותר פעילויות ולכן החלטנו על קיום מפגשים דו חודשיים לשכבות ט'-יב', בימי חמישי בערב, אותם תוביל מור. מפגשים אלו יהיו בחלקם תכניים עם הרצאות מטעם אישים במושב, וחלקם הפגתיים חברתיים. מטרת המפגשים ליצור לנערים הבוגרים מרחב מפגש מתווך.

אנא עיקבו אחר הודעותיה של מור בנושא המפגשים השונים.

*לאחר ההרצאה של דור האלכוהול, נקיים תהליך בשיתוף 'עיר ללא אלימות', את התהליך אציג במכתב נפרד להורי השכבות הרלוונטיות ברגע שנסיים לבנות אותו.

 

ולסיום, הוצאנו השבוע גבייה לשנת תשע"ז אנא הקפידו להסדיר תשלום בהקדם בכדי שלא נגרר עם התשלום עד הקיץ כמו בשנה שעברה, ונוכל לעבור לעשייה חינוכית ולא להתעסקות בגבייה.

מאחלת לכולם שנה אזרחית טובה, וחורף חמים

  בברכה, אודליה ארז,  מנהלת החינוך