סיכום ישיבה עם מנהל מחוז צפון של תנועת הנוער "בני המושבים"

נוער • כניסות

להורים שלום,

שבוע שעבר הצלחנו סוף סוף לקיים ישיבה עם מנהל מחוז הצפון של תנועת הנוער "בני המושבים" לגבי התנהלות התנועה במהלך השנה האחרונה, בעיקר במחנות. בישיבה השתתפו נציגי ועדת נוער, לי און- נציג הורים (שנכח במחנה האחרון), איתי פאר- רכז בני המושבים במועצה ואייל מרקס- מנהל המחוז.

אנחנו מביאים להלן סיכום הדברים שעלו בישיבה:

·         מנהל המחוז הנו המבוגר האחראי בשטח. הוא מקבל את ההחלטות לגבי קיצור או ביטול פעילות. את ההחלטות הוא מקבל בהתייעצות עם חדר מצב של משרד החינוך ועם רכזי התנועה במועצות.
·         בכל רגע נתון הם חשבו שהם מקבלים את ההחלטה הנכונה והמתאימה לאותו הזמן  (לגבי שינוי מסלול, קיצור המחנות, בחירת המקום למחנה וכו'...).  
·         כל החלטה שמתקבלת בנסיבות כאלה גוררת ביקורת מצד חלק מההורים.
·         שיקולים כלכליים כלל לא נכנסים לתמונה בקבלת ההחלטות לגבי קיום/אי קיום/קיצור  מחנה.
·         חדר המצב אישר המשך מחנה ד-ו למרות החום הכבד. בעקבות המצב שאייל ראה בשטח הוא החליט בכל זאת לקצר את המחנה.
·         אייל ובני המושבים מכירים בזה, שבניתוח לאחר מעשה, לא הכל הסתדר והתנהל כפי שתכננו וקיוו. הם לוקחים אחריות מלאה על כך. התקיימו ועוד מתקיימות ישיבות הדנות בבעיות שעלו במחנות ואף הופקו לקחים כדי למנוע הישנות בעיות אלו (למשל: בימים אלו נבדקת האפשרות להעביר את המחנות ליולי במקום אוגוסט, או לדאוג לכך שתהיה חברת אוטובוסים קבלנית בסטנד ביי במידה ויש צורך לפינוי מהיר וכו').
·         בכל מחנה ופעילות יש תוכניות גיבוי  למקרה שמזג האוויר או המצב הביטחוני לא יאפשר קיום הפעילויות. את האופציות האלה יפרסמו להורים מבעוד מועד.   
·         קיבלנו הבטחה שעניין חוסר השוויוניות בין הישובים השונים, שבלט במחנות, יטופל ולא יחזור על עצמו.
·         הישובים מתבקשים להגיע עם הציוד הנדרש בלבד ולא להוסיף מעבר לזה (אחד הגורמים לחוסר השוויוניות).
·         יש צורך להכין טוב יותר את השכבות הצעירות לפעילות שטח. איתי יעזור למור לבנות ולהעביר פעילויות כאלו.  
·         חשוב מאד שיתוף הפעולה של ההורים- לעודד השתתפות פעילה של הילדים בכל הפעילויות. חשוב שהילדים יצברו חוויות טובות עד מחנה פסח. מחנה פסח מוצלח מכין את הילדים למחנה קיץ מוצלח.
·         בבני המושבים הוחלט על החזר של 60 ₪ לכל משתתף במחנה קיץ ד'-ו'. כנראה שזה יעשה באמצעות המיני פיי. מיד שיתקבלו פרטים נוספים נפרסמם בסאמדיי.
·         אתם מוזמנים לפנות דרך ועדת נוער ומור בכל בעיה או תהייה.

אנחנו מקווים ומאמינים שכבר במחנה הקרוב נראה את ישום הלקחים שהופקו ושההורים, והכי חשוב, הילדים יהיו הרבה יותר מרוצים מהפעילות.

תודה לכולכם על הסבלנות,

ועדת נוער