מסע כפח''ז 2021

נוער • כניסות

שלום לכולם,

בפעילות הנוער מתרחשים תהליכים המחזקים ובונים את בני הנוער כיחידים, כקבוצה וכקהילה. אנו כמתנדבים רואים את עוצמת ההשפעה שיש לקהילה על הנוער, בתחושת השייכות שלו ליישוב, בעיצוב עולמם, בהענקת תמיכה, עידוד ומילה טובה ואת העובדה שבניית האמון והיחסים עם עוד מבוגרים מהקהילה יכולה לעשות הבדל גדול עבורם.

בתהליך העבודה עם הנוער בשגרה, ובפרט ביציאה למסע מסוג זה, כאשר כל אחד מתמודד עם הריחוק מהבית, בתנאי שטח שלא תמיד נוחים, מאמץ פיזי, נפשי ורגשי, יש לנו הזדמנות לשקף ולתווך לחניכים סיטואציות חברתיות, להרחיב את החוויות ולאפשר תובנות חדשות כלפי עצמם וכלפי החברים לקבוצה, להביע רגשות, להיעזר ולעזור לאחר ובעיקר לבחור ולקחת אחריות על התנהגותו הפיזית והמילולית. באמצעות כל זאת יש בידם לפתח יכולות של מציאת פתרונות, איפוק, גמישות, הקשבה, תקשורת ובעיקר צבירת חוויות המעצימות את תחושת המסוגלות שלהם וביסוס תחושת השייכות שלהם לקבוצה ולקהילה של מושב כפר יחזקאל לצד הכרות עם אתרים בארץ היפה שלנו.

המילים לא יוכלו לתאר את התרוממות הנפש, הגאווה, ההתרגשות, החברות שחוצה גילאים, השמחה ותחושת הביחד שליוותה את המסע, כדי להבין צריך להיות חלק מהדבר המופלא הזה.

המתנה הגדולה ביותר שאנו יכולים לתת לילדים היא צבירת החוויות המשותפות שיהוו בסיס לחיים הבוגרים, לקשרים החברתיים ולדוגמא אישית בתרומה לחיי הקהילה.

אנו רוצים להודות לכל השותפים שלקחו חלק ויש הרבה שבלעדיהם זה לא היה קורה (תודות יגיעו בהמשך) ותודה גדולה לנוער המופלא הזה שהוא גאווה גדולה ליישוב שלנו.

ועדת נוער

img-20210506-wa0016