סיור אמנות

עמותת דורות בגלבוע • כניסות

 

 

                          סיור אמנות: מוזיאון ישראל בירושלים

                         יום שני 9.9.19

                                          בהדרכת : תמר כרמי

     מוצגות עכשיו תערוכות מרשימות ובהן שתי תצוגות ענק עכשוויות של וידאו ארט.

הראשונה של ליסה ריהאנה- עבודת הווידאו ארט המונומנטלית של ליסה ריהאנה ״המרדף אחרי ונוס [נגועים]״ הוצגה בביתן ניו זילנד בביאנלה בוונציה ב־2017. המבקרים היללו אותה, הצופים התרגשו ולא רצו לעזוב, והיא נחשבת לאחת העבודות הבולטות שיצאו מהביאנלה והמשיכו להכות גלים בעולם. יצירת מופת או ״מסטרפיס״,

השניה של יוליאן רוזפלדט- " מניפסטו " מיצב גדול ממדים, סרט מרובה מסכים, רב עוצמה ומרהיב ביופיו. האמן ליהק את השחקנית הנודעת קייט בלנשט לגילום 12 דמויות – מורה, ברוקרית בבורסה, פועלת במפעל אשפה, פנקיסטית שיכורה, אלמנה נושאת הספד בהלוויה ועוד – כל אחת מהן נושאת מונולוג המבוסס על מניפסט. בין עשרות המניפסטים - טקסטים הצהרתיים של יחידים ותנועות, בחזקת "אני מאמין" וקריאה לפעולה – גם טקסטים מכוננים של תנועות בולטות במאה ה-20, כגון דאדא, סוריאליזם ופוטוריזם, כתביהם של יוצרי קולנוע ושל אדריכלים. על ידי בחירה נועזת בדמויות, במצבים ובסביבות שהמסר "נשתל" בהם, מבקש רוזפלדט לבחון את כוחם של המניפסטים ואת הרלוונטיות שלהם לזמננו. השאלות בדבר מעמדה של אמת אחת ויחידה והיכולת של חזון אמנותי להניע לפעולה ולחולל שינוי חוזרות להיות מסעירות וטעונות.

בנוסף נבקר בתערוכה של גלעד אפרת.  עבודותיו הגדולות עוסקות ביחסי הגומלין בין ציור פיגורטיווי המבוסס על תצלום ובין ציור מופשט.

במידה ונספיק נבקר גם בתערוכת צילום מצוינת ובה מוצגים צילומי משיאי הצילום המודרני, וכן בתערוכה :"פיטר ופאן מיוון הקדומה אל ארץ-לעולם-לא"

עלות: 140 ₪ (כולל עלות כניסה והדרכה)

יציאה : 8:15  מבית שטורמן

הרשמה רק באתר דורות בגלבוע  עד 3.9.19 .  

המועד קצר לכן המעוניינים מוזמנים להירשם בהקדם כדי שהסיור יובטח.

                                                  בברכת סיור מהנה,

                                                       מרים ורד

 

עמותת "דורות   בגלבוע"           

טלפון     04-6421050/66                

פקס            04-6521146