עידכונים משולחן הנהלת האגודה החקלאית

אגודה חקלאית כפר יחזקאל • 8/3/2018 כניסות

‏08/03/2018

לתושבי כפר יחזקאל שלום,

לאור התרחשויות האחרונות בכפר יחזקאל אנו רואים לנכון להביא לידיעתכם מספר נושאים המטופלים על ידינו.

1.      איוש הנחלות- ע"פ תקן רשות מקרקעי ישראל בכפר יחזקאל יש 150 נחלות חקלאיות. נכון להיום מאוישות 80 נחלות. אנו נדרשים למלא את התקן ולהוסיף 70 נחלות חקלאיות. תהליך זה החל לפני כ15 שנים וכלל מהמורות רבות ועצירות בתהליך. כיום אנו נמצאים לקראת סיום איוש הנחלות ותחילת הבנייה. חלק מהנחלות החדשות נמצאות בשטח המערבי לכביש הכניסה למושב וחלקן בתוך חלקות א' של הנחלות הוותיקות- מזרחית לכביש הכניסה ובצידו המזרחי של רחוב ההרחבה. כספי חילף היטל השבחה מרשות מקרקעי ישראל בגין הנחלות החדשות אמורים להגיע למועצה האזורית הגלבוע ולשמש לפיתוח המושב.

2.      בריכת השחייה-כידוע בריכת השחייה הייתה באחריות תפעולית של הוועד המקומי. עד כה לא נעשו פעולות מול משרד הבריאות לתאום פתיחת העונה.  כעת נערכות על ידנו בדיקות היתכנות להתאמת הבריכה לדרישות משרד הבריאות לקראת עונת הרחצה הקרובה, ההשקעה גדולה ולוחות הזמנים קצרים וכמעט בלתי אפשריים להשגה. מסתמן כי ללא שיפוץ זה לא נוכל לקבל אישור הפעלה והבריכה לא תפתח בעונת רחצה 2018. אנו רואים בפעילות הבריכה מקום מרכזי חברתי אשר משרת את כלל החברים ונעשה ככל שביכולתנו לדאוג שהבריכה תמשיך לפעול.

3.      מעון יום חדש- במהלך שנת 2016 פעלנו לבניית מעון ילדים חדש בשיתוף המועצה האזורית. על מנת להקים את מעון היום נדרשנו להשקיע 350,000 ₪ וכך עשינו. מעון היום נפתח בסוף 2017 ואוכלס עם ילדי תינוקיית פרפרים. בשנת 2018 נמשיך לפעול להקמת מבני חינוך נוספים.

4.      נוי ונטיעות- השקענו ברכישת עצי זית אשר ניטעו ברחבי המושב ובמגרש הכדורגל. כמו כן פעלנו לקבלת תרומת עצי נוי מקרן קיימת לישראל העצים ניטעו כעיבוי לחורשת הותיקים במרכז המושב, ברחוב משעול הכרם, בכניסה למושב וכן בואדי שיזפים בחורשת "הטרזנים". כמו כן בוצע פיתוח נופי בשטח הסמוך לבית הכנסת שכלל פינוי אשפה, גיזום עצים ,הסדרת הוואדי והצבת מכשירי חקלאות ישנים. אנו מסייעים להקמת "גן קרן" . באנדרטה רוצפה רחבה להתכנסות.

5.      תשתיות- אנו פועלים להסדרת תשתיות ברחבי המושב. הסדרנו את הניקוז ברחוב ההרחבה פינת רחוב הפרדס. דאגנו לסגירה שלא תאפשר מעבר כלי רכב בסימטת הפרדס המסוכנת לתנועה.

6.      מבני ציבור וחינוך- הכשרנו את מבנה המחלבה למשחקיה וספרייה ואנו שמחים לראות את ההתעוררות החברתית במקום, מחסן התבואות (הפאב) הוכשר למרכז חוגים וניתן להשתמש בו לאירועים פרטיים וכנסים. תינוקיית פרפרים תשופץ ותועבר לנוער במהלך שנת 2018. כמו כן במהלך השנה אנו מתכננים לשפץ את בית העם.

7.      מתקן ביו גז וטורבינות הרוח- אנו פועלים ועושים את המיטב על מנת שקיום ובניית המתקנים לא יפריעו לאורח החיים ובוחנים את האפשרויות הקיימות כאשר אנו מלווים ע"י אנשי מקצוע. לגבי מתקן הביו גז אנו נמצאים במאבק משפטי עם היזם שתכליתו הרחקת המתקן ממבני המגורים. נעדכן בהמשך.

8.      בית העלמין- הותקן קו מי שתייה. במהלך שנת 2018 נתקין ברזיות ונפעל לגיזום העצים במקום. אחזקת בית העלמין חשובה לנו ואנו מעוניינים שהתחזוקה תהיה מכובדת כיאה לבית עלמין.

9.      פעילות הותיקים- האגודה תומכת ומעורבת בפעילות מועדון הוותיקים מדי חודש בהובלת צוות הותיקים: אורנה רותם,ליאורה מעברי, איילה הרן ואסתר כנען. לאחרונה נרכש מקרר להפעלת המועדון.

10.  התפטרות הוועד המקומי- לאחרונה 4 מתוך 5 חברי ועד מקומי הגישו מכתב התפטרות וסיימו את תפקידם. אנו פועלים על מנת להמשיך ולקיים את אורח החיים במושב כפי שעשינו עד כה ומסייעים ככל הניתן לחבר הוועד הנותר רועי אלוני.

לסיכום, לא ניתן ולא נאפשר פילוג בין חברי האגודה ותושבי הכפר. כפי שחיינו זה לצד זה במשך שנים רבות תחת אותם שמיים, נמשיך לנהל אורח חיים קהילתי תומך ומפרגן.

 

בפרוס עלינו חג האביב אנו מאחלים לכם חג שמח,

 מאחלים התחדשות וליבלוב פריחה ושגשוג כיאה לחג האביב!

בברכת חברים,

הנהלת האגודה החקלאית

לירון רותם, ארז ויניק, איציק שדה חן, עובד יבין, שריד גלבוע,

עזרא גלנדר ונעה גפני.