ידיעון גוש עציון - יוני יולי גיליון 6

מזכירות • כניסות



---------- Forwarded message ---------
מאת: מועצה אזורית גוש עציון <d.gush.etzion@gmail.com>
‪Date: יום ו׳, 19 ביולי 2019 ב-9:04‬
‪Subject: ידיעון גוש עציון - יוני יולי גיליון 6‬
To: <kesherain@gmail.com>


 ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
 

בס"ד ט"ז תמוז תשע"ט 19 ביולי 2019

 

חינוך

החופשה כאן, אבל במחלקת החינוך אנחנו כבר עובדים בשיא המרץ על ההכנות לפתיחת שנת הלימודים. בימים אלו מבוצעים שיפוצי קיץ במוסדות השונים, וב"ה הם נעשו בבתי ספר רבים. מנהל אמח"י (אגף מוסדות חינוך) במשרד החינוך, מנחם מזרחי וצוותו, הגיעו לסיור בגוש עציון שמטרתו היכרות מעמיקה עם השטח כדי לתת אישורים למקרים חריגים. כמו כן ביקרנו בחווה החקלאית באפרת עם תלמידי בית הספר כרמי יהודה.

עוד קצת מהשבוע האחרון: אגף החינוך ארגן אימון למכלול החינוך בשעת חירום, ביום שלישי הצטרפנו לוועדת היגוי לצעירים, נערך מפגש של ועדות חריגים להסעות ולבקשות העברה לשנת הלימודים תש"ף, נערכה ישיבה בנושא שילוב האוכלוסייה הוותיקה במערכת החינוך והספקנו להגיע למסיבת סוף שנה בתלמוד תורה במיצד.

ולסיום ברצוננו לברך את אולפנת בני עקיבא אורות עציון בראש צורים שדורגה השבוע כאחד מהתיכונים המובילים באחוז זכאי תעודת הבגרות וגם את שאר תלמידינו שזיכו את גוש עציון בתעודות בגרות מצטיינות. הציונים טובים וגבוהים, אולם הכי חשוב שהערכים שילדינו סופגים בגוש עציון ילוו אותם בכל חייהם.


 

 

הנדסה

 

התקדמנו בשבועות האחרונים בפרויקטים האלה:

-        במבנה החדש של אולפנת אוריה יצקו את הגג, והסתיים למעשה שלב בניית השלד.

-        בראש צורים יש התקדמות בבנייה של עוד 21 יחידות דיור חדשות לקיבוץ.

-        ביישובי סובב ההרודיון נוקדים, כפר אלדד ושדה בר אושר תקציב ממשרד השיכון להכנת תכנית אב שחלק ממטרותיה לספק פתרונות תחבורתיים לנכנסים וליוצאים מן הגוש.

-        בתקוע יצא מכרז לחטיבה הצעירה של אח"י, ובו זמנית חברת החשמל מתארגנת להעתקת הקווים שמפריעים לבנייה. בנוסף, יש התקדמות בתכנית של שכונת הפארק לכ-30 יח"ד חדשות ביישוב.

-         ב אלעזר יצקו בשבוע שעבר יסודות ל-68 יח"ד חדשות שייבנו בחורשה.

-         באלון שבות קיבלו ביום רביעי האחרון היתר לתחילת עבודות עפר ופיתוח שכוללות ביצוע יסודות ורצפה ראשונה של המבנים לשכונת המשתלות שתקום.

בעז"ה בעדכון הבא הרשימה תוסיף להתארך.

 

 

שירותים חברתיים

 

מהיום אפשר להזמין את סדנאות המניעה של אגף השירותים החברתיים. היחידה לטיפול בהתמכרויות, בשיתוף צוות תחום המניעה של אגף השירותים החברתיים הקימה פרויקט סדנאות מניעה.
הסדנה 'סמים לב, שיח בטוח ופתוח בנושא סמים ואלכוהול', מיועדת למסגרות החינוך, לנוער ולהורים. 
מטרתה לפתח שיח מעמיק ומלמד סביב הנושא הטעון של שימוש בסמים ושתיית אלכוהול. הסדנה נוגעת בנושאים: לחץ חברתי, גבולות, גורמי שימוש, התמודדות עם מצבי לחץ/מצוקה, זיהוי בעיה ופנייה לעזרה. משולבים בה דיונים, פעילויות, סרטונים וידע, והכול באווירה דינמית ופתוחה. למזמיני הסדנה בעבר הוצעו שני סוגי סדנאות, סדנה חד פעמית וסדנה של שלושה מפגשים (עם צביון יותר טיפולי).
 
אבי אונגר, מנהל היחידה הקהילתית, ואילנה סילברמן, עו"ס התמכרויות, העבירו מערך של סדנאות מניעה (חד פעמיות ומתמשכות) באולפנת אוריה. בהמשך, העבירה אילנה סדנאות מניעה באולפנת נווה חנה, במכינת "ידידיה" במשואות יצחק, לרכזי הנוער של יישובי הגוש, להורים דוברי אנגלית למתבגרים בשיתוף עם עמותת "עמודים ישראל" ולבני נוער ביישוב אלון שבות. הסדנה נחשבת טובה ואיכותית והמשובים של בני הנוער והמבוגרים על הסדנה היו טובים מאוד.

אם סדנה זו מעניינת אתכם, תוכלו ליצור קשר עם הדס ווייס, מנהלת תחום המניעה במועצה האזורית גוש עציון -
054-5677429

 

 

תיירות

 

בתחילת השבוע שעבר הגיעו מטיילים אל מעיין עין יצחק (עין סג'מה) ונתקלו בהשחתה ובלכלוך שהשאירו המבקרים בסוף השבוע. עמותת התיירות שקיבלה את הדיווח לא חיכתה רגע, ויחד עם ילדי פרויקט הילה ומרכז תכל'ס, שבאו על חשבון החופשה שלהם, שיפצו את המקום ומילאו את המעיין, ועכשיו כולנו שוב יכולים ליהנות מהטבע המדהים שיש לנו בגוש עציון.

משרד התיירות ממשיך להשקיע בגוש עציון. בשבוע החולף אנשי המשרד החלו לפרסם מידע וחומרים על גוש עציון בעמדה שלהם בנמל התעופה בן גוריון, עבור תיירים המגיעים לביקור בארץ.

 

 

פסטיבלים ואירועים- מתנ"ס, חל"פ ותיירות

 

פסטיבל "בירה במדבר" התקיים בתקוע זו השנה החמישית, והמשתתפים נהנו בהופעה ענקית של להקת כנסיית השכל. אלפי חוגגים באו ליהנות ממגוון בירות שמבשלים במבשלות שלנו כאן בגוש עציון, עשרות דוכני אוכל ביתי והמון המון אמנים ויצירות מקומיות שמקבעות את תקוע כבירת האמנות. יישר כוח ליישוב תקוע ולאחראי התרבות מטעמו, לחל"פ, למתנ"ס, לעמותת התיירות ובכלל לכל השותפים.

פסטיבל נוסף שחזר אלינו לאחר כעשור שנים של היעדרות הוא פסטיבל 'אחרית הימים'. אלפי חובבי מוזיקת אינדי ובכלל מוזיקה יהודית הגיעו מכל רחבי הארץ בשביל לשמוע את מיטב האמנים מהז'אנר. הופעות של האחים רזאל, אריאל זילבר, שי צברי, להקת עלמא ועוד מבחר אמנים נתנו לקהל "שואו" שנזכור כאן לעוד הרבה שנים. כל הכבוד למשפחת לויכטר על היוזמה לעריכת הפסטיבל לזכר אמיל אביהם, ליוחאי אפללו ולצוות המתנ"ס שנתנו את הלב באירוע, לעמותת התיירות שהייתה שותפה פעילה בהצלחה, ושוב לכל מי שהיה חלק מהמסורת הזאת ששבה אלינו גדולה ואיכותית יותר... נתראה בשנה הבאה.


 

 

נוער וצעירים

 

הקיץ התחיל והביא עימו את שלל הפעילויות המשותפות והפרטניות ליישובים.

פתחנו את החופש בטיול נוער אזורימ - ט - ו - ר- ף וחווייתי, טיילנו יומיים בצפון וישנו בחניון הלילה 'ציפורי'. נהנינו ממסלולים באזור וסיימנו בקיאקים כיפיים של כל נוער הגוש יחד. מרכז ווליום ערך מופע סיום שנה חגיגי עם כלל התוצרים של חברי המרכז שעבדו קשה במהלך השנה. היה ערב מרגש ומרענן ובעיקר ערב מלא בכישרון מדהים שכל כולו מקומי. יצאנו ליום כיף במימדיון עם הנוער של הגוש ובילינו בכל מתקני המים החדשים והשווים. האקדמיה לנוער יצאה לדרך עם קורסים מקצועיים במגוון תחומים ובקרוב ייפתחו עוד קורסים שימלאו לכם את כל לוחות הזמנים. אין ספק שהחופשה היא זמן מצוין שאפשר להתמקצע בו בכל תחום שרוצים:)

רכזי הנוער הנפלאים ביישובים עובדים לילות כימים כדי ליצור לוח חופש מלא בפעילויות ובאירועים מושקעים ומהנים. לדוגמה: "אוטובוס החלומות" – אוטובוס של בני הנוער מנווה דניאל שנסעו לשלושה ימי התנדבות ברחבי הארץ. קייטנת איל"ן מרגשת ומושקעת של נוער אלון שבות, שיפוץ בידי נוער ראש צורים, אירועי פתיחת קיץ בבריכה, פיינטבול, טיולים, הרצאות ושיחות עם דמויות מפתח, ימי כיף של כל יישוב ויישוב ועוד תכניות רבות. ב"ה החופש גדוש בשלל פעילויות שיתפרשו על פני כל הקיץ. 


 

 

 

 

השבוע נפגשו לישיבת היגוי ויוזמה מנהלי האגפים במועצה ובמתנ"ס עם נציגי משרדי הממשלה במטרה לדון בנושא הצעירים (18 – 39) בגוש עציון. בפגישה שוחחו על האתגרים והצרכים של תחילת החיים לאחר השירות ובכלל, על לימודים, קריירה, זוגיות ועוד נושאים שמעניינים את הצעירים. המפגש החשוב נולד בזכות התנופה הגדולה שהייתה השנה בתחום, ובמרכז הצעירים חשבו איך להמשיך ולהגדיל אותה, והודות למפגש ולחשיבה המשותפת בעז"ה בשנה הקרובה תתרחב עוד יותר הפעילות לצעירים.

מי שעוד לא היה כאן או לא מכיר במקרה את מרכז הצעירים בגוש עציון, עכשיו זה הזמן לבוא, ליצור קשר ולהכיר מקרוב את האפשרויות והדלתות שפותחים כאן עבורכם. תמשיכו לעקוב אחרי כל הפעילויות שלנו ברשתות החברתיות, באתר המת"ס ודרך רכזי הנוער ביישובים, קיץ שמח ובטוח! 

 

 

בנוסף המועצה והמתנ"ס יוצאים זו השנה השנייה בתכנית 'קרוב לבית'- עם קיץ מלא מופעים, הפעלות והצגות בכל היישובים- ללא עלות. הפעילויות נבחרו על ידי היישובים והותאמו לצורכיהם...בקיצור אפשר להתעדכן אצל רכזי הקהילות ביישובים.

 

 

מתנדבים

 

מפגש סיום שנת התנדבות נוספת נחגג בטיול "ליד הבית", למזרח הגוש.

המתנדבים במערכות החינוך, בבתי הספר ובגנים, בחוגי המועדונית בסדנת השילוב ובסיוע למציאת תעסוקה לחיילים, נפגשו לבוקר מיוחד. היום החל בתצפית מרהיבה בתקוע בהדרכתו הנפלאה של יצחק פריד, והמשכו היה בביקור בסטודיו לאמנות של ז'אן פייר וויל ובסטודיו של אריאלה בית און, שניהם מרשימים ומעוררי השראה, בארוחת בוקר מהנה בשדה בר והסתיים בהיכרות עם גדעון יבין, מאלף כלבי חילוץ, ואשתו קרין, אמנית בעלת גלריה ייחודית.

המתנדבים התוודעו בעצמם להתנדבויות נוספות בקבוצות השונות, כדי להצליח לגייס מתנדבים נוספים, ואין כמו שיטת "חבר מביא חבר".

מחלקת ההתנדבות מודה לרכזים המתנדבים, רבקה ביג'ל ורבקה בן אברהם, אמנון כהן, נעמי רענן ואנדי ערמון. וכמובן למתנדבים עצמם, שמתמידים במסירות, בעקביות, ובאהבה גדולה לתת מזמנם, מכישרונם ומליבם הרחב לטובת הזולת, עם שאר קהילת המתנדבים העצומה ברחבי הגוש.

מחפשים התנדבות מתאימה לכם? פנו אלינו, 052-5911216. הצטרפו לכל הטוב הזה.


 

 

ביטחון ותפעולי

 

בשבועות האחרונים סיימו שכנינו ביישובים אימון של כיתות כוננות בבא"פ לכיש, ועל אף מזג האוויר הקיצוני ביצעו כולם את האימונים בצורה איכותית ומקצועית. אז אם אתם פוגשים אותם השבת תנו להם מילה טובה, לא רק על האימון המוצלח, אלא על הזמינות והמסירות 24\7 במשך כל השנה.

נעדכן עוד כי השבוע הגיעו מחבלים לכביש המנהרות ויידו בקבוק תבערה אל עבר אוטובוס. מארב ששהה במקום זיהה את החשודים והביא לתפיסתם של כל חברי החוליה תוך זמן קצר. החשודים הועברו לחקירת כוחות הביטחון, אשר ממשיכים לפעול כל העת למען שמירת ביטחוננו.

בנוסף במהלך הלילה הקודם, הרסו לוחמי צה''ל בשיתוף כוחות מג״ב, מחרטה לייצור אמצעי לחימה בלתי חוקיים במחנה הפליטים דהיישה שבמרחב החטיבה המרחבית ״עציון״. בעלי המחרטה נעצרו והועברו לחקירת כוחות הביטחון.
צה''ל ממשיך לפעול במערכה לאיתור אמצעי לחימה בלתי חוקיים ולשמירת ביטחון התושבים במרחב.

 

לסרטון

 

 

 
 
 

שבת שלום וסוף שבוע נעים,

מהמועצה - שלכם ובשבילכם.

 

 

מודעות ואירועים

 

 

 

הודעה חשובה למפעילי מעונות לפעוטים

 

מפעילי מעונות שימו לב,
החל מה-1.9.2019 א' אלול תשע"ט ייכנס לתוקפו חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות.
המשמעות היא שכל פעוטון יחויב בקבלת רישיון מפעיל ע"י הממונה מטעם משרד העבודה והרווחה. שימו לב שמפעילים שלא יסדירו את רישיון ההפעלה עלולים להיקנס ע"י פקחי משרד העבודה והרווחה.

 

לפרטים המלאים

 

            
להתראות בניוזלטר הבא...

 




אם אינכם רואים מייל זה, אנא לחצו כאן

הודעה זו נשלחה אל kesherain@gmail.com מאת d.gush.etzion@gmail.com
עדכן פרופיל/כתובת מייל | הסרה | דיווח על שימוש לרעה


נשלח באמצעות smoove